web analytics

Borç Nedeniyle Kapatılan Elektrik

Bugün siz değerli Batıkent sakinlerine elektrik faturasını gününde ödememekten kaynaklı olarak kapatılan veya diğer bir değişle kesilen elektriğinizi nasıl açtırabilirsiniz bunun bilgisini vermek istiyoruz.

Öncelikle elektrik faturanızın günü geçtikten sonra Enerjisa Başkent Elektrik tarafından evinizin elektriği teknik ekiplerce kesilebilir, bunu bilmemiz gerekmektedir. İşin kötü tarafı eğer çalışıyorsanız siz iş yerinizdeyken teknik ekipler evinizin elektriğini kesebilir ve siz akşam saatlerinde eve döndüğünüzde kötü bir süprizle karşılaşabilirsiniz. İşte böylesi bir durumda karanlıkta kalmamak için, buzdolabınızdaki yiyeceklerin bozulmadan korunması sağlayabilmek için bir an evvel elektriği açtırmanız gerekmektedir.

Şimdi dilerseniz neler yapılabileceğini maddeler halinde anlatalım:

  1. Öncelikle ödenmemiş olan fatura borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. (Bankadan, yetkili ödeme noktalarından, PTT’den, internet şubesinden vs.)
  2. Ödemenizi yaptıktan sonra bir müddet bekleyip Enerjisa müşteri hizmetlerini arayarak ödemelerinizin sisteme yansıyıp yansımadığını, kapanan elektriğiniz için açma talebi oluşup oluşmadığının teyidini alınız. Enerjisa Başkent Elektrik telefon numarası 444 4 372 dir. Bu numara üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak gerekli teyit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Eğer yaptığınız ödemenin sisteme düştüğü ve açma talebinin oluştuğu teyidini alırsanız artık yapmanız gereken teknik ekiplerin gün içerisinde tekrar evinize gelerek elektriği açmasını beklemektir. Bu noktada şu hususa dikkat çekmek isteriz: İlgili kurum teknik ekipleri hafta içi saat 19:00’a dek hizmet vermektedirler. Dolayısıyla bu saati dikkate almak oldukça önemli.

Not: Enerjisa Başkent Elektrik telefon numarası: 444 4 372

Bu yazıda bahsettiğimiz hususlar sadece sizlere fikir vermek, tavsiyede bulunmak amacı taşımaktadır. Kesinlik arz etmemektedir. Kesin bilgiyi ilgili telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Not: Açma kapama bedeli olarak bir sonraki faturanıza kesin olmamakla birlikte 27 TL yansıtılmaktadır.

Aydınlık günler dileriz.

Batıkent KILIÇ Elektrik